גינה מעוצבת בבית פרטי – 6 טעויות עיצוב שיש להימנע מהן

גינה מעוצבת בבית פרטי

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גינה מעוצבת בבית פרטי היא חלומם של הרבה מאוד אנשים. אדריכלות נוף זה לא עניין של מה בכך וחשוב מאוד שהעיצוב של הגינה שלכם יבוצע בכובד ראש ובתשומת לב רבה כדי שתקבלו את התוצאה הסופית הרצויה ביותר לכם.

כדי להבטיח את התוצאה הטובה ביותר שתקלע בדיוק לטעם של בעלי הבית, הרבה אנשים מחליטים לעצב את הגינה שלהם באופן עצמאי ובשל כך, הם עושים מספר טעויות מהסיבה הפשוטה שהם לא אנשי מקצועה מומחים ומנוסים.

במאמר הבא, נציג בפניכם 6 טעויות עיצוב שיש להימנע מהן כשמתכננים גינה ויעזרו לכם להגיע למסקנה שאתם זקוקים לאדריכלי נוף מנוסים ומומחים.

גינה מעוצבת בבית פרטי – יותר מדי גיוון בצמחייה

כר צבעוני מול העיניים יכול להיות דבר מרהיב ביותר אם יש לכם זמן לטפל בו אך לרוב, לאנשים בעלי בית פרטי עם גינה אין את הזמן הנדרש לטפל בגינה כזו באופן הנדרש.

לכן, אנו מציעים לכם לבחור בכמה סוגים בודדים של צמחים ועצים כדי שתוכלו לטפל בהם בצורה נכונה ומדויקת. צמחים שונים דורשים טיפול שונה  – חלק זקוקים ליותר מים, חלק ליותר שמש וחלק כמעט ולא זקוקים לטיפול.

במידה ויהיה לכם מגוון רחב וגדול של צמחים, ככל הנראה לא תצליחו לתת לכל אחד ואחד מהם את הטיפול אותו הוא צריך ובסופו של דבר, הצמחייה שלכם תנבל.

גינה מעוצבת בבית פרטי
שימו לב לצמחייה שלכם

גינה מעוצבת בבית פרטי – הסתרת הנוף

נכון שלא לכולם יש נוף מהגינה שלהם אך במידה ואתם חלק מברי המזל שכן נשקף להם נוף נהדר, חשוב מאוד לתכנן את הגינה שלכם כך שלא תסתיר אותו והוא ייפרש בפניכם בכל יום ויום.

בצעו את תכנון הגינה לפי הנוף ולא להפך. אם אפשר, הקימו פינת ישיבה קטנה באזור זה כדי שתוכלו לשבת עם כוס קפה או יין אל מול הנוף.

גינה מעוצבת בבית פרטי – העמסה

העמסה בגינה יכולה לבוא לידי ביטוי בכמה דרכים.

אחת מאותן דרכים היא הצמחייה – כשמתכננים ומקימים גינה חדשה, קיים סיכוי גבוה מאוד שתבחרו בצמחייה חדשה ותשתלו ערוגות ממש מאפס.

כשעושים זאת, חשוב מאוד לנטוע ולשתול עם מרווח מספיק גדול בין צמח לצמח כדי שבעתיד, לאחר שהם יגדלו, הם לא יתנגשו האחד בשני ובכך יעמיסו על הגינה וגם יפגעו בצמיחה ובגדילה האחד של השני.

דרך נוספת שבעלי גינות מעמיסים על הגינה שלהם, היא באמצעות פינות – בעלי גינות הם בדרך כלל אנשים מארחים ולכן הם מקימים מספר פינות ישיבה ברחבי הגינה.

פינה אחת גדולה כדי לארח כמה שיותר אנשים, פינה נוספת מעט קטנה יותר בשביל אירוח של זוג חברים או מקום אינטימי שבו הם יושבים בעצמם לקראת הערב.

גינה מעוצבת בבית פרטי – שימוש בצמחים עונתיים

כל גינה נראית מלבלבת ופורחת כשהעונה היא עונת הפריחה של הצמחים המעטרים אותה אך מה קורה באותם חודשים שהצמחים לא פורחים בהם? הגינה הופכת להיות מוזנחת ולא מזמינה.

כדי להימנע מכך, רצוי להשתמש בצמחייה רב עונתית כך שהגינה שלכם תיראה מעולה וירוקה בכל ימות השנה ולא רק באביב או בקיץ שהן עונות הפריחה. אין שום סיבה שהגינה שלכם לא תהייה מרהיבה גם בחורף ובסתיו, וכדי שהיא אכן תהייה כזו, יש להשתמש בצמחייה רב עונתית שתפרח כל השנה.

גינה מעוצבת בבית פרטי – הוצאת הפנים אל החוץ

אתם אומנם רוצים לארח ולשבת בחוץ בצורה נוחה אך אין שום סיבה לרצף את כל הגינה או לבנות דק ענקי.

בסופו של יום, הגינה שלכם היא פינת טבע ירוקה אליה אתם יוצאים כדי לשאוף אוויר צח ולהירגע אחרי יום עבודה. במידה ותרצפו את כל הגינה, הירוק ייעלם וההרגשה של הטבע תיעלם גם כן. 

כמובן שאתם תשתמשו בחצר בכמה אלמנטים של פנים הבית כמו למשל מנורות או שולחן וכיסאות, אך זכרו לעשות זאת במידה כדי לא לאבד את הפינה הירוקה שלכם.

גינה מעוצבת בבית פרטי
אל תוציאו את הפנים אל החוץ

גינה מעוצבת בבית פרטי – בחירה ביוקרה על פני נוחות

כשמתכננים את פינת הישיבה של הגינה החדשה שלכם, אתם רוצים שהיא תציג איזשהו ממד של יוקרה והריהוט הנכון הוא זה שיעשה את העבודה.

לעיתים, הריהוט שמציג יוקרה הוא לא תמיד נוח בשל סיבות כאלה ואחרות כמו החומרים מהם עשויים הרהיטים. לכן, חשוב מאוד שתבחרו את הרהיטים החדשים שלכם לפי הנוחות שלהם ולא מה שהם משדרים.

אתם בהחלט יכולים למצוא ריהוט שיהיה יוקרתי ונוח בו זמנית ולא תצטרכו להתפשר על אף אחד מהם.

עיצוב גינה בבית פרטי עושים עם אנשי האדמה

כפי שהבנתם, ישנן הרבה טעויות שאנשים עושים כשהם מתכננים ומעצבים את הגינה שלהם באופן עצמאי מבלי להיעזר באנשי המקצוע הנכונים. כדי שתימנעו הטעויות אלו, אתם זקוקים לנו – אנשי האדמה.

אנו באנשי האדמה מתמחים בנושאים רבים ומגוונים הקשורים לגינון וביניהם עיצוב גינה והקמת גינות כך שאנחנו האנשים הנכונים לעיצוב ותכנון הגינה החדשה שלכם.

את התכנון עושים אדריכלי נוף מנוסים ואת התוכנית מוצאים לפועל הגננים המנוסים ביותר בשוק.

היכנסו עכשיו לאתר, הציצו בתיק העבודות המרשים שלנו וצרו איתנו קשר עוד היום כדי שנתחיל לעבוד יחד!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית – דגשים מרכזים

עיצוב גינה יוקרתית הוא עניין שיש להתייחס אליו בכובד ראש כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עיצוב הגינה הנכון יהפוך את הגינה שלכם למקום שכאילו נלקח