גינה עם דשא סינטטי – טיעונים בעד ונגד

גינה עם דשא סינטטי

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גינה עם דשא סינטטי יכולה להקל עליכם מבחינת תחזוקה וניקיון. אך האם זה באמת משהו שאתם רוצים? במאמר הבא נציג לכם טענות בעד ונגד דשא סינטטי כדי שאתם תחליטו בעצמכם.

שני הצדדים יציגו את טיעוניהם וינסו להסביר לכם למה כדאי או לא כדאי לכם לרכוש דשא סינטטי בעבור הגינה שלכם. אז שבו וקראו טוב טוב את הטיעונים השונים.

גינה עם דשא סינטטי – טיעונים בעד

גינה עם דשא סינטטי יכולה בהחלט להיות פתרון מעולה אם אתם כאלו שאין להם את הזמן או את הכוח להתעסק בטיפול בגינה שלכם. דשא רגיל דורש תחזוקה שוטפת הכוללת כיסוח הדשא, דישון, ניכוש עשבים שוטים, השקיה ועוד. אורך החיים גם תלוי בתחזוקה. אורך חיים של דשא, הוא קטן יותר מאשר אורך החיים של דשא מלאכותי. הסיבה לכך היא שהשימוש בדשא רגיל מציג את סימניו די מהר ביחס לדשא סינטטי. דשא רגיל עלול להיתלש מהאדמה, להיקרע ולהיהרס הרבה יותר מאשר דשא סינטטי. דשא סינטטי, באמצעות תחזוקה נכונה, יכול להחזיק גם עשר שנים.

חלק חשוב נוסף בטענה לטובתו של הדשא הסינטטי, הוא שכאשר משחקים בו, לא מכניסים הביתה בוץ, חול, עלים או לכלוך אחר ואנו יודעים כמה בעייתי זה יכול להיות. בדשא סינטטי, אין לכם את הדאגה הזו. דשא סינטטי לא נרטב כמו דשא רגיל ואין לו אדמה אלא הוא יושב על יריעת פלסטיק, לכן, הוא לא רטוב ואין לו בוץ או חול. בנוסף, הוא קשה יותר לתלישה ובזכות זה, הבית שלכם יישאר נקי יותר אם יש לכם גינה עם דשא סינטטי מאשר אם יש לכם גינה עם דשא רגיל.

גינה עם דשא סינטטי

גינה עם דשא סינטטי – טיעונים נגד

לאחר שהצגנו את טיעוני הבעד, נציג כעת את טיעוני הנגד.

דשא סינטטי הוא יקר. הרכישה של הדשא הסינטטי בתוספת ההתקנה שלו יכולה לנוע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים, תלוי בגודל שאתם רוצים לרכוש. כמו כן, יש לדשא סינטטי יש תחזוקה. נכון, אין צורך להשקות או לכסח אותו ואין גם צורך לדשן אותו או לנכש עשבים שוטים אך כן חשוב מאוד לנקות אותו. דשא סינטטי, ממש כמו דשא רגיל, זקוק לכך שנגרף את העלים שנפלו עליו מפעם לפעם. בנוסף לכך, אם יש לכם בעלי חיים, הצרכים שלהם לא ייספגו בדשא הסינטטי לעומת דשא רגיל שבו הם כן ייספגו.

דשא סינטטי מתחמם מהר מאוד וללכת עליו ביום שמשי וחם מקביל להרגשה שחווים כאשר הולכים על גחלים. טוב, אולי קצת הגזמנו אך זה בהחלט חם מאוד. עם דשא רגיל, אין את ההרגשה הזו ואפשר לצאת לגינה ולשחק או להשתזף בנעימים מבלי לחשוש שהכוויה שתקבלו תהייה מהדשא שלכם. כדי לשחק בגינה עם דשא סינטטי ביום חם, תהיו חייבים לנעול נעליים או לקרר את הדשא הסינטטי באמצעות מים וכך נעלם היתרון של אי השקיה.

החיסרון הבא שנדבר עליו הוא כנראה הגדול ביותר שלו – דשא סינטטי הוא לא ירוק. הוא כמובן כן ירוק מבחינת צבעו אך הוא לא "ירוק", הוא לא ידידותי לסביבה. הסיבה לכך היא שהדשא הסינטטי מורכב ברובו הגדול מחומרי פלסטיק שונים וכידוע לכל, פלסטיק הוא לא חומר שמתכלה בקלות.

גינה עם דשא סינטטי

שני הצדדים סיימו להציג את טיעוניהם ועכשיו ההחלטה היא בידיכם – גינה עם דשא סינטטי או גינה עם דשא רגיל? לא משנה מה תחליטו, אנשי האדמה שלנו ישמחו מאוד לעזור לכם בכל נושא הקשור לגינה שלכם. בין אם זה התקנת דשא סינטטי, עיצוב גינה והקמת גינות או כל תחום אחר. צרו קשר איתנו ובשיחת ייעוץ נעזור לכם להפוך את הגינה שלכם לאחת כזו שתגרום לכם גאווה ותרצו לבלות בה את כל שעות היום.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: