גנן בכפר סירקין – 8 כלי גינון חובה לכל גנן

גנן בכפר סירקין

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גנן בכפר סירקין מחזיק אצלו את כל הכלים הנחוצים לביצוע עבודתו ואם תצליחו לתפוס אותו לא מוכן (והסיכוי שזה יקרה הוא נמוך), ככל הנראה משהו קרה. לעומת זאת, גננים רבים לא מחזיקים אצלם את כל כלי הגינון הנחוצים לביצוע אפילו העבודות הפשוטות ביותר.

במאמר זה, נציג בפניכם 8 כלי גינון שכל גנן חייב שיהיו לו זמינים בכל רגע נתון במטרה לספק שירות מלא ועבודה איכותית וטובה.

כפפות עבודה – כלי הגינון החשוב ביותר?

עוד לפני שבכלל מתחילים לעבוד, יש להתמגן ולהצטייד בכלים הנכונים במטרה לשמור על בריאותנו ולכן, הכלי שהוא ככל הנראה החשוב ביותר, בכלל לא באמת נחוץ לפעולת הגינון עצמה אך הוא חשוב ביותר למיגון שלנו. אנחנו כמובן מדברים על כפפות עבודה.

ניסיתם פעם לעקור עשבים שוטים, פרחים קוצניים או כל דבר אחר ללא כפפות עבודה?
ניסיתם לעבוד על כלים בעלי מוט עץ מחוספס ללא כפפות עבודה? במידה ולא – תאמינו לנו, זה לא כל כך נעים.

לכן, כדי למנוע חתכים, יבלות ופציעות ידיים כאלו ואחרות, חשוב מאוד להשתמש בכפפות עבודה והן חייבות להיות זמינות ובהישג יד באופן קבוע. עצה שלנו – רצוי שיהיה לכם יותר מזוג כפפות עבודה זמין אחד כי אי אפשר לדעת מה יקרה.

את חפירה

לא פעם, גננים מוצאים עצמם בסיטואציה בה הם צריכים לחפור באדמה במטרה להשלים את העבודה כראוי ובחלק לא מבוטל מהפעמים הללו, זהו לא עניין מתוכנן מראש.

לכן, כדי לא להיתפס לא מוכנים, את חפירה היא ציוד גינון שכל גנן באשר הוא – גנן ברעננה, בקיסריה, ברמת השרון וגם גנן בכפר סירקין, חייבים שיהיה להם זמין בכל רגע נתון.

אם אתם לא עוסקים בגינון באופן קבוע, הנה מאמר שמסביר איך עבודה בגינה יכולה לעזור לבריאות. לחצו כאן לקריאת המאמר.

את חפירה קטן

רגע, רגע, רגע, אם יש לי את חפירה, למה אני צריך גם את חפירה קטן? שאלה טובה – בואו נענה עליה.

את חפירה משמש אתכם בחפירות גדולות כמו למשל אם אתם צריכים לנטוע עץ, לטמון צינורות השקיה באדמה או להפוך את האדמה לגמרי. לעומת זאת, מה קורה אם אתם צריכים לשתול פרח קטן וחמוד? הרי אי אפשר להשתמש באת חפירה, פרופורציות הגודל אינן מתאימות.

כאן נכנס למשחק את החפירה הקטן. את חפירה זה משמש אתכם לדברים הקטנים כמו שתילת זרעים, שתילת פרחים ועוד עבודות חפירה קטנות מסוג זה.

מזלג יד

לא, המזלג מהמטבח שלכם לא עשה הסבת מקצוע לגינון. גם לגננים יש כלי הנקרא מזלג יד ושמו מגיע מצורתו הדומה למזלג המוכר והאהוב.

מזלג יד עוזר לגנן לפרק אדמה קשה וגושית ולהפוך אותה לרכה וקלה יותר לעבודה. אדמה רכה גם מאפשרת לצמחים להשריש בצורה פשוטה יותר ולמקסם את פוטנציאל הצמח.

קלשון

קלשון עושה בדיוק את אותה העבודה של מזלג היד אך בהיקפים גדולים הרבה יותר. אפשר להשוות את השניים הללו לאת חפירה קטנה ואת חפירה גדולה.

מטרתו של הקלשון הוא לפרק את האדמה כדי לרכך אותה ולאפשר עבודה קלה ופשוטה יותר לפני חפירה לקראת שתילה של צמחייה חדשה.

מגרפה

למגרפות יש יותר שימושים ממה שאתם חושבים. בנוסף להיותה הדרך הטובה ביותר לנקות עלים או זרדים מהדשא, הם יכולים לשמש גם לפירוק אדמה במידת הצורך. ישנן מספר דגמים של מגרפות עם שינויים קלים ומיוחדים בכל דגם ודגם כדי שתוכלו לבחור את הנכונה עבורכם.

מזמרה

מזמרה מטרתה לעזור בגיזום וכריתת עצים בכך שהיא מאפשרת הגעה גם לענפים הגבוהים ביותר. מזמרה היא סוג של מספריים גדולות שעוזרות לחתוך את הענפים הלא רצויים.

קיים סוג שנוף של מזמרה – מזמרה קטנה עושה את כל מה שמזמרה רגילה עושה אך בקנה מידה קטן הרבה יותר. מזמרה קטנה תעזור לכם לגזום את הפרחים שלכם בצורה אפקטיבית.

גנן בכפר סירקין

מכסחת דשא

דשא הוא אלמנט חשוב ביותר בגינה, הוא זה שמכניס את הצבע הירוק והוא גם שמאפשר לכם לשכב הגינה על הקרקע בצורה הנוחה ביותר. חלק חשוב לא פחות במשוואה זו הוא טיפוח הדשא. כיסוח דשא הוא פעולה הכרחית בכל גינה והיא פעולת בסיס של כל גנן בכפר סירקין או בכל מקום אחר. לכן, מכסחת דשא היא כלי גינון שכל גנן חייב שיהיה לו זמין, אם הוא מביא אותה בעצמו או משאיל את של בעל הגינה לזמן העבודה.

גנן בכפר סירקין – אנשי האדמה

אנשי האדמה מגיעים אליכם מצוידים בכל הציוד החשוב ביותר לכל גנן בנוסף לציוד מיוחד לפרויקטים ייחודיים כמו התקנת דשא סינטטי, עיצוב גינות ועוד.

גנן בכפר סירקין והאזור חייב להיות בעל הכשרה מתאימה לביצוע מגוון רחב של פרויקטים בנוסף כמובן לסיפוק הכלים הנחוצים, בין אם בסיסיים ובין אם מיוחדים יותר.

צריכים גננים מקצועיים שיהפכו את הגינה שלכם לחלומית? צרו קשר עם אנשי האדמה, שיגיעו עם כל הכלים ברשימה (וגם עוד כמה שאינם ברשימה) ויהפכו את הגינה שלכם מעוד גינה ביתית לגינה הלקוחה ממגזינים ותוכניות טלוויזיה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: