גנן דשא סינטטי – מדריך להתקנה נכונה של דשא סינטטי

גנן דשא סינטטי

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גנן דשא סינטטי בהחלט יכול לבצע מספר עבודות בתחום הגינון – הוא יכול לגזום עצים, לבנות דק עץ, לשתול צמחים ופרחים אך אין ספק שהמומחיות הראשית שלו היא התקנת דשא סינטטי וטיפול בו.

דשא סינטטי הוא תורה שלמה והתקנה לא נכונה שלו עלולה לגרום לבעיות איתן תאלצו להתמודד באופן יומיומי. חשוב להגיד – רצוי מאוד שהתקנת דשא סינטטי תעשה על ידי גנן דשא סינטטי, אחד שיודע מה הוא עושה ולמד איך לעשות זאת בצורה מקצועית. אך במידה ובא לכם ללכלך קצת את הידיים וללמוד איך עושים זאת בעצמכם, הנה מדריך להתקנה נכונה של דשא סינטטי.

שלב ראשון – הכנה מוקדמת

הכנה מוקדמת היא חשובה ביותר. לא ניתן להגיע עם הדשא הסינטטי ופשוט להניח אותן על האדמה. במידה ואתם רוצים שההתקנה תהייה איכותית – חשוב להכין את האדמה תחילה.

הכנת האדמה כוללת הריסה ופינוי של כל אלמנט שעלול להפריע להתקנה איכותית וטובה של הדשא הסינטטי, בין אם אלו צמחים, אלמנטים עיצוביים, פינות אירוח וישיבה או כל דבר אחר העלול להפריע בהתקנה. במידה וישנם אלמנטים תת קרקעיים כמו למשל טפטפות, ממטרות או צינורות השקיה – גם הם יפונו למיקום חדש. המיקום החדש צריך להיות מספיק רחוק כדי לתת מרחב לטעויות העלולות לקרות בזמן ההתקנה והמיצוב של הדשא הסינטטי.

שלב שני – הכנת הבסיס

הבסיס עליו יושב הדשא הסינטטי הוא שילוב מיוחד של חצץ וחול (אותו ניתן לרכוש במשתלות רבות) המאפשר למים להתנקז בצורה טובה ואיכותית ולא להישאר תקועים תחת משטח הדשא החדש שלכם.

חשוב לתכנן את הניקוז כך שהוא ילך לכיוון הנגדי ממבנה המגורים ואל כיוון שבו המים המנוקזים יכולים להיות מתועלים להשקיית צמחים או למטרה טובה אחרת. הכנת הבסיס היא שלב מכריע ביותר וכזה שבהחלט יכול לקבוע מה תהייה התוצאה הסופית בסיום ההתקנה.

שלב שלישי – דחיסת הבסיס

לאחר שהקמנו את הבסיס שלנו עליו נתקין את הדשא הסינטטי, הגיע הזמן להכין אותו להתקנה. הצעד הראשון הוא להרטיב את הבסיס כדי שהוא ישקע מעט מטה ויאפשר לאדמה להתפרש בצורה ישרה ככל האפשר כדי לאפשר פרישה איכותית של הדשא הסינטטי לאחר מכן. הצעד הבא הוא הידוק טוב של האדמה כדי לאפשר בסיס חזק ומוצק שעליו יישב הדשא הסינטטי.  

שלב רביעי – התקנת הדשא

הגענו לשלב המרכזי – התקנת הדשא. לדשא סינטטי יש משטח בסיס שנמצא תחת הדשא אותו אתם רואים. הניחו את משטחי הבסיס על האזור שהגדרתם וחתכו את החלקים העודפים כדי שיתאימו במדויק לאזור זה. בעת חיתוך המשטח כך שיתאים לאזור כראוי, יש להשאיר מעט יותר משטח לאורך הקצוות וזאת במטרה לספק את החומר העודף הדרוש לתפיסה והידוק טובים.

קבע מסמרים כל שישה סנטימטרים בערך לאורך הקצה ועשה זאת לאורך כל משטח בסיס הדשא. המסמרים משמשים למניעת תזוזה של הדשא ויציאתו מהמקום המוגדר. לאחר מכן, פרשו את הדשא עצמו על בסיס המשטח, חתכו אותו במידה המתאימה וחברו את החלקים עם מסמרים.

גנן דשא סינטטי

שלב חמישי – הידוק הקצוות

לאחר שהתקנתם את הדשא, עליכם להכניסו במדויק אל האזור המוגדר ולא לתת לקצוות לברוח החוצה. כדי לעשות זאת, השתמשו במוט מתכת מעוקם ופטיש. הכניסו את מוט הברזל אל קצה האזור המוגדר כשהוא תופס את הדשא והדקו אותו היטב. שלב זה מעניק אסתטיקה לגינה החדשה שלכם.

שלב שישי – מילוי

בשלב זה, גנן דשא סינטטי משתמש במברשת מיוחדת אך לכם ככל הנראה אין אותה במחסן שלכם ובמקומה ניתן לעשות זאת בעזרת מטאטא כביש. מורחים את המילוי על כל שכבות הדשא והוא נותן לדשא יותר משקל ושומר על איכותו ועמידותו של הדשא הסינטטי.

גנן דשא סינטטי – אנשי האדמה

גנן דשא סינטטי יתקין את הדשא הסינטטי ביעילות, בקלות ובמהירות. התקנת דשא סינטטי היא לא עניין של מה בכך ואפילו הטעות הקטנה ביותר עלולה לגרום לבעיות עתידיות כמו למשל עלייה של הדשא בשל הכנה לא נכונה של הבסיס, בריחה מהאזור המוגדר בשל הידוק לא נכון של בסיס הדשא ועוד.

אנשי האדמה מחזיקים באנשי המקצוע הטובים ביותר ובשל כך שהתקנת דשא סינטטי היא תחום התמחות מרכזי אצלנו – כל איש מקצוע של אנשי האדמה הוא גנן דשא סינטטי. לכן, אם אתם צריכים התקנה של דשא סינטטי – צרו קשר עם אנשי האדמה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: