גנן מקצועי – תחומי אחריות ושאלות שכדאי לשאול

גנן מקצועי

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גנן מקצועי הוא בעל מקצוע הכרחי ונחוץ ביותר שחייב שיהיה לכם באנשי הקשר בנייד. טיפול בגינה הוא בכלל לא עניין של מה בכך וביצוע לוקה בחסר עשוי לגרום לתוצאה הפוכה לגמרי מזו שהתכוונתם להגיע אליה.

בשל כך, חשוב מאוד לבחור גנן מקצועי עם ניסיון בגינון וכזה שיכול להציע לכם בדיוק את מה שאתם חולמים עליו. למרות זאת, לא כל גנן מתמחה בכל תחומי הגינון ולעיתים גם לא מבצע חלק מהדברים שאתם מעוניינים שהוא יבצע.

אז מהם תחומי האחריות של גנן מקצועי ומהם השאלות שכדאי לכם לשאול אותו? התשובות – במאמר הבא.

תחומי האחריות של גנן מקצועי

כפי שהזכרנו קודם, תחומי האחריות של גנן מקצועי משתנים לפי תחומי המומחיות והמקצועיות שלו. למרות זאת, כמעט כל הגננים יבצעו דברים בסיסיים כמו למשל גיזום וכריתת עצים, כיסוח דשא, טיפול בצמחייה וניקוי כללי של הגינה.

בנוסף לתחומים בסיסיים אלו, ישנם עוד תחומים מעט יותר מקצועיים שלא כל גנן עוסק בהם ורק גנן מקצועי ומנוסה מבצע. תחומי אלו כוללים התקנת דשא סינטטי, שיקום הגינה, הנחת מערכות השקיה ועוד.

בנוסף להיותו גנן, הגנן עשוי להיות מומחה גם בתחום האדריכלות, ובמידה והגנן שלכם הוא כזה – הרווחתם כפליים. גנן שהוא גם אדריכל נוף, יכול להפוך את הגינה שלכם מעוד גינה ביתית רגילה לגינה לא מהעולם הזה שהיא חלומו של כל בעל גינה.

אדריכל הנוף יעזור לכם לבחור את הצמחייה המתאימה ביותר לגינה שלכם, יציע אפשרויות עיצוב מיוחדות כמו למשל אלמנטים של מים או אש ובסופו של דבר יציג בפניכם תוכנית מסודרת וייחודית לגינה שלכם.

כמו כן, ישנם גננים המגדלים צמחייה בעצמם – בין אם אלו פרחים, עצי פרי או צמחיית נוי. גננים המגדלים צמחייה בעצמם עשויים לכלול את מחיר הצמחייה ושתילתה במחיר הכולל. בדקו עם הגנן שלכם האם הוא מגדל צמחייה באופן עצמאי ואולי תוכלו לחסוך כמה שקלים על צמחים לגינה שלכם.

גנן המגדל צמחייה באופן עצמאי הוא מומחה לסוגי האדמה השונים ויכול להתאים את סוג האדמה לאזור בו אתם גרים או לאזור אותו הקצתם לצמחייה תחומי הגינה שלכם. כך, תוכלו לקבל את התוצר הטוב ביותר מהצמחייה שלכם – בין אם אלו פירות בריאים יותר או צמחייה יפה יותר.

יתרה מזאת, גנן מקצועי ובמיוחד כזה המגדל צמחייה באופן עצמאי, מודעים לכך לגם צמחייה יכולה לחלות והם מסוגלים לזהות תחילתה של מחלה בצמח או עץ ולגדוע אותה באיבה. באמצעות כך תוכלו לשמור על צמחיית הגינה שלכם בריאה.

גנן מקצועי

שאלות שכדאי לשאול גנן מקצועי טרם תחילת העבודה

לפני שאתם שוכרים את שירותיו של גנן מקצועי, חשוב לשאול את השאלות הנכונות כדי להבטיח שתקבלו את המועמד הנכון לתפקיד. טרם פנייתכם אל גנן מסוים, נסו לדמיין ואף הורידו לכתב מה בדיוק אתם רוצים לעשות בגינה שלכם. פעולה זו תעזור לגנן לספק לכם אומדן כספי ולספק מסגרת זמן לפרויקט.

מהו אופן הטיפול בצמחייה ובאדמה?

לעיתים קרובות, אופן הטיפול בצמחייה ובאדמה כולל שימוש בחומרי הדברה וישנם אנשים שלא מרגישים בנוח שהגינה שלהם תטופל בצורה כזו אלא באופן אורגני. לכן, חשוב מאוד לשאול את הגנן מהי דרך עבודתו והאם הוא יודע לעבוד בצורה אורגנית וללא חומרי הדברה.

מי מספק את חומרי העבודה?

שמענו על כמה וכמה מקרים שאנשים שכרו גנן לביצוע עבודה ולהפתעתם הם גילו שסיפוק החומרים הוא על אחריותם. עכשיו, מן הסתם שקניית החומרים תהייה כלולה במחיר הסופי אך אין שום סיבה שאתם תהיו אלו שממש מביאים את החומרים. הגנן שלכם אמור להגיע לעבודה עם החומרים המתאימים ולבצע את העבודה על הצד הטוב ביותר.

כמה זמן ייקח להשלים את העבודה?

ככל הנראה שהגנן שאת שירותיו שכרתם, לא עובד בבלעדיות על הגינה שלכם אלא שיש לו עוד כמה וכמה לקוחות ולכן הוא לא יוכל לעבוד על הגינה שלכם כל יום-כל היום. חשוב מאוד לברר מהי מסגרת הזמן הצפויה לביצוע הפרויקט ולראות שהוא עומד בדדליין שהצבתם לו (במידה והצבתם).

צריכים גנן מקצועי? צרו קשר עם אנשי האדמה

אנשי האדמה מספקים שירותי גינון ואדריכלות נוף ברמה הגבוהה ביותר.

אנו מתמחים בשלל תחומי גינון – החל בשיקום גינות, עיצובן והקמתן, גיזום, התקנת דשא סינטטי ובעצם כל תחום גינון אפשרי.

הרזומה שלנו מדבר בעד עצמו ואתם מוזמנים להסתכל על גלריית העבודות שלנו באתר כדי לקבל תמונה ברורה יותר לגבי רמת המומחיות שלנו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: