גננים מומלצים בהרצליה – 3 עקרונות לעיצוב גינה בצורה נכונה

גננים מומלצים בהרצליה

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

גננים מומלצים בהרצליה הרוויחו את מעמדם בשוק ובאזור גיאוגרפי זה בזכות ביצוע פרויקטים שונים ומגוונים בתחום הגינון וחשוב יותר – בצורה מעולה ובאיכות גבוהה. גננים מומלצים בהרצליה מצליחים פעם אחר פעם לעמוד בסטנדרטים הגבוהים של לקוחותיהם השונים ולספק את השירות הטוב ביותר ולכן הם מצליחים בתחומם.

חלק מרכזי בעבודתם הוא לעצב ללקוחותיהם את גינת החלומות אך זוהי לא עבודה פשוטה כלל וכלל. לכל לקוח חזון שונה לגינה שלו והוא מתבסס בעיקר על טעם אישי אך למרות זאת, ישנם 5 דברים שהגנן עושה על דעת עצמו מבלי בכלל לשאול את בעל הגינה.

בעיצוב גינה קיימים כמה וכמה עקרונות שקמו על מנת לסגל לגינה סטנדרט מסוים, לא משנה מה תהייה התוצאה הסופית. במאמר זה, נציג ונסביר 3 עקרונות לעיצוב גינה בצורה נכונה שגננים מומלצים בהרצליה וברחבי העולם משתמשים בהם. 

חוק המסגרת

זהו אומנם לא חוק אמיתי, אף שוטר לא יעצור את הגנן ששכרתם אם הוא לא יעבוד לפי עקרון זה אך מעקב אחר הוראות העקרון ויישומו, יעשה פלאים לגינה שלכם.

חוק המסגרת טוען שגינת הבית היא מתחם לכל דבר ולמרות שאין לה קורת גג משלה, היא חלק בלתי נפרד מהבית ומהמתחם הכולל שלו. לכן, חשוב לתחם את הגינה כדי שמצד אחד יבינו שהיא שייכת לבית ומצד שני, לא תשרה תחושת מחנק על בעליה כי בסופו של יום, הגינה היא מקום המפלט של בעלי הגינות, המקום אליו הם מגיעים כדי לקבל חיבוק מהטבע מבלי לצאת מהבית.

ישנה משוואה שאומרת שאנו מרגישים תחושת מחנק וסגירות כאשר הקצה האנכי של החלל החיצוני מהווה שליש או יותר מאורך המרחב האופקי בו אנו מתגוררים ולכן, רצוי מאוד לקחת זאת בחשבון במטרה שתוכלו ליהנות מהגינה שלכם ולא להרגיש כלואים.

נקודת החיבור

מושג נקודת החיבור מתייחס לאלמנט אדריכלי/טבעי קבוע וייחודי שעל פיו ייווצר קו דמיוני שיעזור לחבר את האלמנטים השונים של הגינה האחד לשני בצורה הרמונית ככל האפשר.

נקודת החיבור היא אינה נקודה קבועה הנמצאת בכל גינה וגינה אלא יש לחפשה בכל גינה באופן ספציפי. נקודת החיבור, או בשמה השני – קו הוויסות, יכולה להיות דלת, חלון, עץ מרכזי או בריכת נוי ומטרתה היא לחבר ולארגן עיצוב גינה פרטית.

נקודת החיבור עושה את עבודתה בכך שהיא מהווה את קו העיצוב – למשל, קו הצמחים יתחיל בדיוק בהמשך ישיר (אך לא רציף) לקו של בריכת הנוי או של מיקום העץ בגינה.

ישנה סיבה עיקרית לעיצוב גינה בצורה זו והוא הרעיון של הסדר הבסיסי. גינה, למרות שאמור להיות אלמנט טבעי ולעיתים אף פרעי, צריכה עדיין להיות מסודרת ומאורגנת והגנן הוא זה שאחראי לסדר וארגון ראשוני זה.

שימוש בנקודת חיבור בצורה נכונה מציגה היטב את ההבדל בין גננים חובבים לבים גננים מקצועיים, כאלה שמוגדרים כגננים מומלצים בהרצליה. אנשי האדמה משתייכים לסוג הגננים השני.

נקודות החיבור יעזרו לכם לבחור כיצד למקם בצורה נכונה את פינות אירוח וישיבה שתרכשו לגינה החדשה שלכם כדי שגם אלמנטים אלו ישתלבו בקו המסודר של הגינה בצורה טבעית.

גננים מומלצים בהרצליה
חשבו רגע – מהי נקודת החיבור בגינה זו?

מלבן הזהב

מלבן הזהב הוא ככל הנראה מושג שמצלצל לכם מוכר ואתם באמת צודקים. טוב, כמעט צודקים. המושג שאתם חושבים עליו הוא ריבוע הזהב והוא מייצג את יחס הפרופורציה שיש בכל אלמנט בחיים שלנו – החל מהדברים הקטנים כמו קוביית משחק ועד לפלאי תבל כמו הפירמידות במצרים.

לרוב, גינות ביתיות הן מלבניות וריבוע הזהב לא מתאים להן ולכן בוצעו התאמות במטרה למצוא את הפרופורציות הנכונות לגינה ביתית וכך נולד מלבן הזהב. עבודה על פי מלבן הזהב תייצר לכם גינה הרמונית, יפיפייה ופרופורציונלית. 

גננים מומלצים בהרצליה עובדים על פי מלבן הזהב במטרה לספק ללקוחות שלהם את התוצאה הסופית הטובה ביותר. פרופורציות הם עניין חשוב מאוד בחיים ואין שום סיבה שהן לא יהיו חשובות גם בכל הנוגע לנושא עיצוב גינה והקמת גינות.

גננים מומלצים בהרצליה – אנשי האדמה

אנשי האדמה, אנשי מקצוע בעלי עשרות שנות ניסיון בכל תחום הקשור לגינון – החל מעיצוב גינות, הקמתן, גיזום וכריתת עצים, הקמת דק אץ והתקנת דשא סינטטי.

במהלך עבודתנו רבת השנים, ביצענו בהצלחה פרויקטים רבים ומגוונים והפכנו גינות ביתיות מערמות אדמה למקום הנעים והיפה ביותר בבית.

בעבודתנו, אנו מיישמים את שלושת עקרונות עיצוב אלו ובאתר שלנו תוכלו למצוא עשרות המלצות שמאששות את העובדה שאנשי האדמה הם גננים מומלצים בהרצליה ואזור השרון.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: