ניסיון בגינון – אדריכל נוף לעומת מעצב נוף: מה ההבדל?

ניסיון בגינון

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ניסיון בגינון הוא עניין קריטי מאוד כשאתם חושבים על לשכור את שירותיו של בעל מקצוע כדי שייעשה לכם פרויקט רציני בגינה שלכם. אתם צריכים אדם מנוסה, מקצועי וכזה שיש לו רקורד נקי ומוכח. פרויקט של בניית בריכה, התקנה מדשאה חדשה או שינוי טוטאלי של הגינה הוא לא עניין של מה בכך ולכן מה שאתם צריכים זה אדריכל או מעצב נוף.

אך האם אתם בכלל יודעים מה אדריכל נוף עושה? האם אתם יודעים מה מעצב נוף עושה? מה ההבדל ביניהם בכלל? כדי לסדר לכם את הראש כדי שתוכלו לדעת בדיוק למי לפנות, אנו נענה על השאלות הללו במאמר הבא.

ניסיון בגינון – אדריכלי נוף

כדי להיות אדריכל נוף באופן חוקי, האדם צריך להיות בעל תואר ראשון באדריכלות נוף ולהיות מורשה על ידי המדינה על מנת לתכנן ולעבוד בפרויקטים של אדריכלות נוף. אדריכלי נוף, עוברים את הבחינות הנדרשות במטרה לקבל את הרישיון שלהם וגם בונים את שמם במשך שנים בעבודות בשטח. תחומי הניסיון של אדריכלי נוף הם בדרך כלל:

  1. מדרונות תלולים
  2. קירות תמך
  3. מערכות השקיה וניקוז
  4. תכנון מבנים חיצוניים
  5. פתרון בעיות גובה
  6. תכנון או מתן ייעוץ היכן להציב קווי שירות, כניסות, שבילי כניסה ואזורי חניה

אדריכלי נוף מורשים מתכננים מרחבים חיצוניים ציבוריים, כגון פארקים, קמפוסים, גנים, בתי קברות, מרכזי מסחר, אתרי נופש, מתקני תחבורה ופיתוחים על קו המים. הם גם מתכננים שחזור של מקומות טבעיים המופרים על ידי בני אדם כמו שטחי ביצות, נחלים, אזורים ממוקשים ושטח מיוער. ידע על נופים היסטוריים ומשאבים תרבותיים מאפשרים לאדריכלי נוף לעבוד על פרויקטים של תכנון שימור לאתרים ואזורים היסטוריים לאומיים, ממלכתיים ומקומיים. אדריכלי נוף יועסקו לרוב בארגונים פרטיים, ציבוריים ואקדמיים.

ניסיון בגינון
אדריכל נוף ישב מול המון כאלה

ניסיון בגינון – מעצבי נוף

ההבדל העיקרי בין אדריכלי נוף ומעצבי נוף הוא שמעצבים עובדים בדרך כלל על פרויקטים קטנים יותר כמו בבתי מגורים. בעוד שחלק ממעצבי הנוף עשויים להיות בעלי הכשרה שוות ערך לאדריכל נוף – במיוחד אם יש להם תואר ראשון או יותר מזה באדריכלות נוף – אין להם רישיון מדינה, דבר שהוא דרישה בתור אדריכל נוף.

גם עיצוב נוף יש ללמוד בקורסים ייעודיים שבסופם יקבל הבוגר תעודה המאשרת את סיום לימודיו בתור מעצב נוף אך אין זהו תואר רשמי באקדמיה והם בעצם אוטודידקטים.

רוב מעצבי הגינות עובדים עם החומרים הרכים כמו צמחים. מעצבי נוף מסוימים עשויים להיות בעלי ניסיון בעיצוב גם בדברים הקשיחים כמו עבודות עפר וסלילת שבילים, אך כדי לבצע כל בניית עפר, בניית קירות או עבודות חשמל, יש להביא קבלן נוף מורשה.

כאשר אתם מתייעצים עם מעצב נוף, יקיים דיון אודות הפרויקט. בדרך כלל, המעצב יופיע בביתכם, יסתכל על החצר, יצלם, וישאל על העדפות בנוגע לצמחים, תחזוקת הגינה, תקציב ועוד. לאחר מכן, המעצב ייצור רישום ותצוגת תכנית ורשימת צמחים. המעצב, עשוי לבקר איתכם במשתלות מקומיות, להציע הצעות או לעזור לכם לקנות חומרים וריהוט ולבצע את שתילת צמחים בפועל. משם הוא יציע הצעות לקבלן גינון אחר או איש מקצוע שיעשה את העבודה הפיזית, אשר עשויה לכלול חפירה בגינה קיימת, התקנת מדשאה, בניית אזור ישיבה חדש וכדומה.

ניסיון בגינון
זו כבר עבודה של מעצב נוף

ניסיון בגינון – אז מה אתם צריכים?

אתם, ככל הנראה, לא עומדים בראש גוף ציבורי, ממשלתי או פרטי הצריך אדריכלות נוף חדשה. לכן, אתם כנראה בעלי גינות פרטיות שצריכים איש מקצוע שיעצב לכם גינה מהחלומות. לכן, מה שאתם צריכים זה מעצב נוף.

מעצב הנוף יישב יחד איתכם על החזון לגינה, על מה הוא חושב שאתם צריכים, איך אפשר לעשות זאת ויוצא בעצמו את התוכנית לפועל.

אנשי האדמה עושים בדיוק את זה ולכן אתם צריכים אותנו! אם אתם רוצים עבודה מקצועית (עם הוכחות), את אנשי המקצוע המנוסים ביותר וכאלה שגם לא יפריעו לכם יותר מדי, צרו איתנו קשר בהקדם ויחד נחייה את גינת החלומות שלכם.

כדי לקרוא עוד מאמרים בנושא גינון ועיצוב גינות, לחצו כאן כדי להגיע אל הבלוג שלנו.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית – דגשים מרכזים

עיצוב גינה יוקרתית הוא עניין שיש להתייחס אליו בכובד ראש כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עיצוב הגינה הנכון יהפוך את הגינה שלכם למקום שכאילו נלקח