עיצוב גינה דירת גן – 7 טיפים לעיצוב נכון

עיצוב גינה דירת גן

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עיצוב גינה דירת גן הוא עניין הדורש מחשבה רבה. מצד אחד, הגינה יחסית קטנה אך מצד שני זוהי עדיין גינה ויש לטפח אותה כדי שיהיה כיף לבלות בה. אנשים רבים מסתבכים עם העניין הזה ונשארים עם גינות בנאליות ולפעמים כאלה שנראות די מוזנחות. מה שהם לא מבינים שהכל הוא בעיצוב.

העיצוב הוא המפתח לגינה יפיפייה בדירת גן ובשביל זה אנחנו כאן, גם כדי לספק לכם את השירות הזה וגם כדי לתת לכם את המידע האינפורמטיבי בנושא. במאמר הבא, נציג בפניכם 7 טיפים לעיצוב גינה דירת גן.

עיצוב גינה דירת גן – התחילו בדברים הגדולים

המטרה כאן היא לתת את הטון האישי שלכם לבסיס של הגינה. זהו הדבר החשוב ביותר מכיוון שאם אתם בעצמכם לא תאהבו את איך שהגינה נראית, לא משנה מה תשימו בגינה, היא לא תהייה לטעמכם. הבחירות הקריטיות שיש לעשות כמו למשל להחליט היכן תהייה פינת הישיבה, האם רוצים דק מעץ או דשא לכל אורכה של הגינה וכדומה. הבחירות הללו יניחו את היסודות לגינה שלכם ומכאן מתחילים את עיצוב הגינה.

עיצוב גינה דירת גן – התמקדו ביציאה אל הגינה

היציאה היא זו שיוצרת את הרושם הראשוני ולכן היא חייבת לייחד את הגינה משאר הבית בצורה כלשהי. להראות למי שמגיע שעכשיו הוא יוצא אל הגינה. כדי לעשות זאת, ניתן להניח שני עצים קטנים התוחמים את היציאה אל הגינה או ערוגת פרחים יפה שתהייה ממש מול העיניים של המבקר ואין שום סיכוי שהוא יפספס אותה.

עיצוב גינה דירת גן – יעד

אפילו גינות קטנות יכולות להשתמש באלמנטים העיצוביים הנפוצים בחללים גדולים יותר. עיצוב גינה טוב ייצור מוקד, יעד לעיניים ולאנשים הנמצאים בגינה. שביל אבנים קטן המוביל לפינת הישיבה, פינת צמחייה גדולה המושכת את העין או כל דבר אחר העולה על דעתכם. העיקר שיהיה משהו שיהיה היעד המרכזי של הגינה.

עיצוב גינה דירת גן – מיזוג הגינה והבית

אנשים רבים חולמים על גינה עם המון פרחים ועצים אך לצערם אין להם מספיק מקום לעשות זאת מכיוון שהגינה שלהם קטנה. הפתרון לכך הוא פשוט – מיזוג הגינה והבית. הצמידו את פינת הצמחים שלכם אל הקירות החיצוניים של הבית. שתלו צמחים, עצים ופרחים בחלקו החיצוני של הבית ובכך אתם גם מספקים לעצמכם את הגינה שתמיד רציתם, גם חוסכים במקום וגם מגדילים בצורה מסוימת את הבית וגם את הגינה.

עיצוב גינה דירת גן – שלבו נוחות מודרנית

הדבר המושך במגורים בעיר טמון בעיקר בצמצום הצורך בתחזוקת הדשא והנוף אבל מגורים בדירת גן לא אומרים שאתם צריכים להיכנע לגינה שהיא בעצם מרפסת בטון. אין שום בעיה לקבוע את פינת הישיבה בחלקת בטון אך ששאר הגינה תהייה גינה של ממש עם דשא וצמחים. השילוב בין השניים מכניס אלמנט מודרני, מאפשר לגינה לצמוח בטבעיות מכיוון שלא יושבים ממש עליה וגם מפחית את כמות הלכלוך הנכנס לבית.

עיצוב גינה דירת גן
הדבר החשוב ביותר הוא שיהיה לכם נוח

עיצוב גינה דירת גן – להתאים את הגינה למטרה

לכל גינה יש מטרה כלשהי. אצל אדם מסוים, מטרתה של הגינה היא גידול תבואה למטרת הכנת אוכל באופן עצמאי, אצל אחר המטרה יכולה להיות גינת נוי נטו ולאחר המטרה יכולה להיות מקום הבילוי המשפחתי. עיצוב הגינה שלכם, צריך להיות תואם למטרה האישית שלכם.

אם למשל, מטרת הגינה שלכם, היא מקום הבילוי המשפחתי או עם החברים, אתם רוצים שיהיה כמה שיותר מקום לישיבה ולכן כיסאות, ספות ושולחנות הן נחוצים עד מאוד. לכן, דק עץ או בטון הוא נכון יותר עבורכם. בנוסף, אם הגינה שלכם פונה אל הכביש, אתם אולי רוצים לחסום את הרעש המגיע משם. ניתן לתלות ערוגות פרחים על המעקה והגדר כדי לחסום את הרעש וטווח הראייה אל הכביש כמה שיותר.  

עיצוב גינה דירת גן – הפשטות היא האסטרטגיה היעילה ביותר

לפעמים, הדבר הפשוט ביותר הוא גם הטוב ביותר. המקומות הקטנים, לעיתים לא זקוקים לטיפוח גדול ושמירה על עיצוב מינימליסטי יכול להיות הדבר הנכון ביותר עבורכם ועבור הגינה שלכם. השתמשו בכמה עציצים בודדים, איזו ספה קטנה עם שולחן פשוט ותהנו מחלקת האלוהים הקטנה שלכם כפי שהיא.

דירות גן מציעות את הטוב משני העולמות, גם דירה יחסית קטנה בבניין מגורים וגם גינה. אם אתם מעוניינים באנשי מקצוע שיודעים לעשות את העבודה בצורה הטובה ביותר, בין אם יש לכם גינה של דירת גן או כל גינה אחרת, צרו איתנו קשר וקבלו את השירות המקצועי ביותר.

אנשי האדמה מתמחים בעיצוב נוף, גינון, דשא סינטטי, עיצוב גינות פרטיות ובעצם כל מה שקשור לגינה ועיצוב גינות. כדי לקרוא עוד מאמרים כמו זה, היכנסו לבלוג שלנו בלחיצה כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית – דגשים מרכזים

עיצוב גינה יוקרתית הוא עניין שיש להתייחס אליו בכובד ראש כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עיצוב הגינה הנכון יהפוך את הגינה שלכם למקום שכאילו נלקח