עיצוב גינה עם בריכה – המדריך לעיצוב נכון של אזור הבריכה

עיצוב גינה עם בריכה

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עיצוב גינה עם בריכה הופך מעט מסובך יותר מאשר עיצוב של גינה ללא בריכה. הסיבה לכך היא שהבריכה תופסת מקום די גדול בגינה ויש להתחשב בכך ובנוסף, יש להתחשב באלמנט המים המצריך בחירה קפדנית יותר של הצמחייה בגינה.

הצמחייה בגינה בשילוב עם הבריכה, עשויים לגרום ליצור שני מראות שכיחים: הראשון הוא נווה מדבר טרופי ומרהיב המאופיין בהמון צמחים ועצים. המראה השני הוא יותר מודרני ונקי שמאופיין במעט צמחים ועצים ויותר דגש על עיצוב האזור והריהוט שבסביבתו.

במאמר הבא, נציג לכם את המדריך לעיצוב נכון של גינה עם בריכה, תוך מתן דגש על הצמחייה המקיפה את הבריכה. אלמנט זה הוא חשוב מאוד במטרה להוסיף מעט צבע וחיים לאזור זה שבקלות רבה יכול להפוך מרהיב הרבה יותר ממה שהוא כבר. אז קדימה – בואו נצלול פנימה. 

עיצוב גינה עם בריכה – בחירת קו עיצובי ותכנון

הצעד הראשון בכל עיצוב גינה, הוא בחירה של קו עיצובי ותכנון נכון.

למרות שאזור הבריכה הוא אזור מרכזי העומד בפני עצמו, עדיין חשוב להתאים אותו לקו העיצובי של הבית ולקו העיצובי הכללי של עיצוב גינה כדי לא לתת את ההרגשה שהמגיעים אליו הגיעו למקום אחר לגמרי.

השתמשו באלמנטים הבסיסיים של עיצוב גינה כמו קנה מידה נכון, פרופורציה נכונה, צבע מתאים וחשוב לא פחות – איזון.

לאחר שבחרתם את הקו העיצובי והגיתם תכנון לעיצוב הגינה, אפשר לעבור לצעד הבא.

עיצוב גינה עם בריכה – צמחייה נכונה

אחד החסרונות הגדולים ביותר בגינה עם בריכה הוא ניקוי שלה. למרות שאין ברירה אלא לעשות זאת כדי לשמור עליה היגיינית ככל האפשר, יש משהו שאתם יכולים לעשות כדי להקל על עצכם ולהוריד מעט את כמות עבודת הניקוי.

כידוע לכם, עצים וצמחים מנשירים עלים שחלקם מגיעים אל הבריכה. במידה וזה קורה, העלים עלולים לגרום לסתימה במסנני הבריכה וגם למשוך יצורים לא רצויים כמו דבורים ושפיריות.

כדי למנוע זאת, עליכם לבחור צמחייה ועצים שכמעט ולא מנשירים עלים או שלבחור בצמחיית פלסטיק שתקיף את הבריכה. בכזו קלות אתם יכולים להפחית משמעותית את כמות עבודת ניקוי הבריכה ותוכלו ליהנות ממנה קצת יותר. 

עיצוב גינה עם בריכה – פרטיות

כשאתם בעלי גינה עם בריכה, אתם ודאי רוצים לשמור על הפרטיות שלכם ככל האפשר. זה לא הכי נעים להשתזף או לשחות בבריכה עם בגד ים ושכל השכנים שמסביב יסתכלו עליכם.

כדי למנוע זאת יש כמה דברים שאפשר לעשות – הדבר הראשון והפשוט ביותר הוא חומה או גדר גבוהה מספיק כדי להסתיר אתכם מהשכנים ואת השכנים מכם.

הדבר השני שניתן לעשות כדי לשמור על פרטיות הוא לבחור צמחייה גבוהה שתסתיר אתכם מהשכנים. רצוי שהצמחייה לא תמנע את כניסת האור וזרימת האוויר ובו זמנית תעשה את עבודתה ותספק לכם פרטיות. במידה ובחרתם באפשרות זו, שימו לב לכך שהצמחייה שבחרתם לא מנשירה עלים או פירות שיצרו לכם את הבעיה עליה דיברנו בסעיף הקודם.

עיצוב גינה עם בריכה – בטיחות

בחירת הצמחייה הנכונה יכולה לעזור לשמירה על בטיחות בכך שהצמחים הנכונים יכולים למנוע מספר דברים לא נעימים.

ראשית, רצוי לא לבחור בצמחים ופרחים האהובים על דבורים ומעופפים עוקצניים אחרים. כך אתם יכולים למנוע עקיצות מיותרות, בטח ובטח אם יש לכם בן משפחה שהוא אלרגי לעקיצות דבורים.

שנית, רצוי לא לבחור בצמחייה עוקצנית שתקיף את הבריכה כמו ורדים או קקטוסים. ילדים אוהבים לשחק בכדור ובשלל משחקים אחרים בזמן שהם נהנים להם בבריכה. במידה והכדור יעוף לאזור הצמחים העוקצניים, הם עלולים להידקר ולהיחתך על ידם כשהם ינסו להחזירו. מנעו זאת ובחרו בצמחייה ידידותית יותר.

עיצוב גינה עם בריכה

עיצוב גינה עם בריכה – גודל הצמחים

במידה והחלטתם לשתול צמחייה שתקיף את הבריכה, יש דבר חשוב מאוד שיש לקחת בחשבון וזהו גודלם העתידי של הצמחים.

במידה ובחרתם בצמחים ועצים שידועים בתור כאלה המגדלים שורשים ארוכים ומסיביים, אתם מסתכנים בכך שאותם שורשים יגיעו ממש אל סף הבריכה או אפילו יגיעו אל צינורות המים והמסננים הנמצאים בקרבת מקום.

כדי למנוע זאת, בחרו בצמחים שהם אינם שורשיים מדי או, פשוט תשתלו אותם במרחק מספיק גדול מהבריכה.

שימו לב שאתם לא מעמיסים את סביבת הבריכה עם יותר מדי צמחים. הקו הוא דק מאוד בין נווה מדבר מקסים לבין ג'ונגל קטן.

עיצוב גינה עם בריכה עושים רק עם אנשי האדמה

אנשי האדמה מחזיקים בשנים רבות של ניסיון ובהמון המלצות של לקוחות מרוצים.

אנו מציעים לכם שירות ללא פשרות של אנשי המקצוע הטובים ביותר, במחיר הוגן ובביצוע מהיר ויעיל.

עיצוב גינה והקמת גינות הם רק שניים מתחומי המומחיות הרבים שלנו. אתם מוזמנים לראות את תיק העבודות המרהיב שלנו באמצעות לחיצה על הלינק המצורף.

אז למה אתם מחכים – קדימה לאתר!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית – דגשים מרכזים

עיצוב גינה יוקרתית הוא עניין שיש להתייחס אליו בכובד ראש כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עיצוב הגינה הנכון יהפוך את הגינה שלכם למקום שכאילו נלקח