עיצוב גינה פרטית – 6 רעיונות לשמירה על הפרטיות בגינה

עיצוב גינה פרטית

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עיצוב גינה פרטית הוא פרויקט גדול ומעניין שבסופו, תוכלו ליהנות מפירות עבודתכם ולשבת בנחת בגינת החלומות שלכם. בקיבוצים ובמושבים, שבהם לרוב, השטח הפרטי הוא די גדול, ישנה פרטיות רבה בשטח האישי של כל אחד. לעומת זאת, בערים, הפרטיות הופכת לפינה קטנה שכולם מחפשים ולפעמים אי אפשר להשיג אותה גם בשטח הבית שלכם.

לכן, במאמר הבא, נציג בפניכם 9 רעיונות פשוטים וקלילים שאיתם תוכלו לספק לעצמכם את הפרטיות הרצויה מבלי להתפשר על יופייה של הגינה וכדי שהשכן יפסיק לבדוק בכל יום האם הדשא שלכם ירוק יותר.

עיצוב גינה פרטית – לוחות עץ

כאשר אתם משתמשים בלוחות עץ, האפשרויות הן בלתי מוגבלות. יש אפשרות לחתוך אותם לגדלים שונים, לעשות בהם חריצים או פשוט להשאיר אותם כפי שהם. הרעיון האלגנטי ביותר, הוא לבנות מין מסך שיעמוד בחלק הפתוח בין הגינה שלכם לזו של השכן כדי לספק לכם את הפרטיות. אתם יכולים לעשות בו חריצים כדי לתת לאור להיכנס או להשאירו כפי שהוא ולעשות בו שימוש מעניין כמו מעמד לעציצים, מין לוח מודעות או אפילו להשאירו חלק ולהקרין עליו סרטים בימים יפים.

עיצוב גינה פרטית – גג

יכול להיות שהבית שלכם נמצא ליד בניין דירות או שלבית שלידכם יש כמה קומות ואחד החדרים מהקומה הגבוהה משקיף ישירות על החצר שלכם. כדי לפתור את הבעיה הזו, אפשר פשוט להתקין גג מעל חלק מהגינה שלכם. הגג יכול בהחלט להיות יפה וכזה שמשתלב עם הנוף ואף נותן ממד של צל לגינה שלכם. הגג יכול להיות מעץ, ממתכת או אפילו יריעת בד מעל הפינה שבה אתם יושבים בדרך כלל. לכל גינה מתאים משהו אחר.

עיצוב גינה פרטית

עיצוב גינה פרטית – שילוב של כמה מחיצות

אם אתם רוצים להשיג פרטיות מרבית וממש לא מעוניינים שמישהו מבחוץ יוכל להסתכל על הגינה שלכם, אתם יכולים לשלב כמה סגנונות של מחיצות. בדרך כלל, ישנה את המחיצה הקיימת שעליה אתם מוסיפים עוד קומה או שתיים של גדר בסגנון שונה.

למשל, אם המחיצה הקיימת היא קיר בטון, ניתן להוסיף עליה גדר מסוגננת מעץ ועליה עוד קומה של גדר חיה. השילוב של השלושה יהפוך את הגינה שלכם לייחודית ביותר ועם הבחירות הנכונות (חומרים, צבע, שילוב) גם לאחת הגינות היפות בשכונה.

עיצוב גינה פרטית – פרטיות רב תכליתית

לפעמים, החלק שמפריד ביניכם לבין השכנים שלכם יכול להיות יותר שימושי ממה שאתם חושבים. אין שום סיבה שהגדר שלכם, תהייה רק גדר. אין שום סיבה שהיא לא תהייה מעמד לעציצים למשל או שולחן או פינת ישיבה עם העיצוב הנכון. נסו להוציא כמה שיותר מהגינה שלכם ומהפרטים בה.

עיצוב גינה פרטית – מתחם אלגנטי

אחת הדרכים להשגת פרטיות היא תיחום האזור הספציפי בו אתם אוהבים לשבת ולשתות את כוס הקפה שלכם בבוקר. לא חייב לתחום את כל הגינה כדי להשיג פרטיות ולפעמים זה גם פשוט לא מתאים. ניתן לבנות מין חדר באזור שבו אתם אוהבים לשבת על ידי הקמת קירות שאינן חייבים להיות אטומים לגמרי אלא בעלי טקסטורה מיוחדת שתשלב בין פרטיות לבין כניסה של אור ואוויר אל החלל שבו אתם יושבים.

עיצוב גינה פרטית – קיר מוקד

לפעמים, המטרה היא לייצר פרטיות מבלי שהעניין ייראה כאילו אתם לא רוצים לראות את השכנים שלכם ולכן יש לעשות זאת בצורה סמויה. כמובן שהשכן ייראה אם תרימו גדר גבוהה או כל דבר אחר אך זה בהחלט יכול להסתוות בתור פריט עיצובי. קיר מאונך הצמוד לגדר, יכול לעשות פלאים אם הוא מתוכנן נכון. הקיר יכול להיות מבמבוק או עץ מלא וכדי להסוות אותו בתור פריט עיצובי יש למצוא לו שימוש נוסף. אופציה מעניינת ויפיפייה היא לעשות סוג של מפל על הקיר בתוספת עציצים ותאורה וכך בעצם להכניס ממד עיצובי נוסף לגינה שלכם וגם לספק לכם פרטיות.

יכול להיות שיש לכם אחלה יחסי שכנות עם מי שגר בבית לידכם אך בכל זאת, אתם צריכים את הפרטיות שלכם. בחרו את הפתרון המתאים לכם ביותר ויישמו אותו. כל אחד ואחד מהם יעניק לגינה שלכם פן עיצובי מיוחד ומגניב.

כשאתם מתכננים עיצוב גינה פרטית, רצוי לעשות זאת עם אנשי המקצוע של "אנשי האדמה". האנשים שלנו הם מהמובילים בתחום הגינון והעיצוב והם יביאו לחיים את החזון שלכם לגינה המושלמת. כדי ליצור איתנו קשר ולקבל את גינת החלומות שלכם, לחצו כאן.

כדי ללמוד עוד על עיצוב גינות, לחצו כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית – דגשים מרכזים

עיצוב גינה יוקרתית הוא עניין שיש להתייחס אליו בכובד ראש כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עיצוב הגינה הנכון יהפוך את הגינה שלכם למקום שכאילו נלקח