עיצוב גינה קטנה – איך לעצב את הגינה כדי שתמשוך לכולם את העין

עיצוב גינה קטנה

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עיצוב גינה קטנה יכול להיות מאתגר. הסיבה לכך היא שהגינה היא מעט קטנה ואתם מרגישים שאין לכם יותר מדי אפשרות להכניס אליה את הדברים שאתם רוצים מבלי לחסום כל פינה ירוקה שקיימת בה. במיוחד בשבילכם נכתב מאמר זה.

במאמר הבא, אנו נציג בפניכם מספר רעיונות לעיצוב גינה קטנה שיראו לכם שבהחלט אפשר להפוך את הפינה הקטנה שלכם למקום מקסים שמושך לכולם את העין מבלי לחסוך בדברים.

עיצוב גינה קטנה – תפסו את העין

זוהי בעצם המטרה שלנו, לתפוס את העין של המשפחה והחברים שבאים לבקר. אופציה נהדרת לעשות זאת, היא ליצור פינה מיוחדת וייעודית בגינה שבה תרכזו את כל הצמחייה. אל תחששו להיות נועזים ולהשתמש בעציצים בגדלים שונים, באגרטלים ובפרחים בכל צבעי הקשת. הייחודיות הזו, היא מה שתתפוס את העין ותיצור את הפינה הצבעונית והיפיפייה הזו. אם יש לכם אפשרות לפנות עוד טיפה מקום, אפשר להכניס לפינה אלמנט מים כמו למשל מזרקת אבן קטנה. היא תהפוך את הפינה לכזו שאי אפשר להתעלם ממנה וכולם יתפעלו מיופייה.

עיצוב גינה קטנה – פינה עם נוף

הגודל של הגינה פחות משנה, מה שאתם עושים איתה הוא שיקבע האם היא תיתן לכם את מה שאתם מחפשים. בסופו של דבר, הגינה היא הפינה הירוקה של הבית וזו שנותנת לכם את הנוף שאי אפשר למצוא אם אתם גרים בעיר. לכן, זה תמיד מרגיש גדול יותר אם קיים מרחק כלשהו בין הפינה בה אתם יושבים לבין שאר הגינה. רצועת דשא דקה או שביל אבנים, מספקים הפרדה מספקת כדי ליצור נוף מיוחד שניתן לראותו מפינת הישיבה. צרו מסגרת של הנוף בעזרת עצים ושיחים קטנים והכניסו צבע בעזרת פרחים. עכשיו, כשתצאו אל הגינה, אתם תרגישו כאילו אתם בפארק רחב ידיים מהמם.

עיצוב גינה קטנה – הריהוט הנכון עושה הבדל גדול

ריהוט בצבעים הנכונים יכול לשנות לגמרי את הגינה שלכם. בסעיף זה, הגינה הקטנה דווקא נותנת יתרון מכיוון שבבחירה מושכלת ונכונה של כמה פריטים בודדים אתם יכולים להפוך את הגינה שלכם מגינה די משעממת ובנאלית לכזו שכולם ירצו להיות בה.

עיצוב גינה קטנה – הרחיבו את השטח בעזרת שבילים

חצר קטנה ומרובעת טיפוסית, יכולה להיראות רחבה וגדולה הרבה יותר עם כמה תופסות נוף מתאימות. הקימו שבילים מפותלים כדי לתת תחושה שיש עוד מה לראות וכדי להגיע לשם, צריך ללכת בשביל. השתמשו בצבעי צמחים אחידים כדי לשמור על מראה הגינה שלכם. הצבע הכחול הוכח ככזה שאנשים נמשכים אליו במיוחד אז כדאי לחפש במשתלה פרחים כחולים.

עיצוב גינה קטנה – פשוט זה הכי טוב

דווקא הדברים הפשוטים בכל הקשור לגינון, יכולים להיות אלו שיעשו את ההבדל. גיזום בזמן, שתילת פרחים עונתיים מתאימים וטיפוח שלהם, יגרמו לכך שהגינה תראה יפה ובאופן טבעי תמשוך את תשומת ליבו של כל מה שנכנס אליה. לכן, לא חייב להשקיע בדברים המסובכים והגרנדיוזיים. הדבר הפשוט, הוא בדרך כלל הטוב ביותר.

עיצוב גינה קטנה
לפעמים כדאי לשמור על פשטות

עיצוב גינה קטנה – ג'ונגל בטון

בחלק מהבתים והדירות, אין באמת גינה אלא מרפסת או גינה המכוסה כולה בדק עץ או בטון. איך אפשר להכניס ירוק אל מקום שכזה? פשוט מאוד – ערוגות ואגרטלים. כל מה שאתם צריכים לעשות זה להקיף את עצמכם בכמה שיותר ערוגות עם פרחים, אגרטלים גדולים עם עצים קטנים ובינוניים וכך תוכלו ליצור לעצמכם ג'ונגל בטון.

עיצוב גינה קטנה – אורות לאווירה

גינה קטנה יכולה להפוך למשהו מהאגדות בתוספת אורות תלויים שיידלקו בלילה. ניתן לתלות אותם על ענפי העץ (אם יש) או על קיר הבית או הגדר. חשוב שהאורות ייצרו אווירה נעימה ומיוחדת. הוסיפו בגינה כמה פרחים בשביל הריח והצבע אך שימו לב שהם צריכים להיות חלק משני בהצגה הראשית של האורות.

עיצוב גינה קטנה – השתמשו במה שיש

אם התמזל מזלכם ויש לכם עץ הנותן צל בחצר שלכם, השתמשו בו והקימו פינת ישיבה נחמדה תחתיו. כך הגינה שלכם תראה מעט גדולה יותר מכיוון שהעץ הגדול נותן תחושה גדולה וכך גם תהייה לכם פינת צל. הוסיפו לו צמחים, פרחים וריהוט נכון והגינה שלכם תהייה מדהימה.

עיצוב גינה קטנה – נצלו את כל החלל

זה מתאים גם לכאלה שיש להם גינה קטנה וגם לבעלי מרפסות. המעקה או הגדר שלכם, היא חלק בלתי נפרד מהגינה שלכם ואין שום סיבה שהם יישארו ערומים וחשופים. הציבו עליהם ערוגות פרחים ותבלינים כדי להוסיף צבע וצמחייה מבלי לתפוס שום מקום על הרצפה ולהגביל את התנועה שלכם.

גינה קטנה בהחלט יכולה להפוך למיוחדת וכזו שמושכת את העין. לא חייב גינה המתפרשת על דונמים כדי להמם את החברים והמשפחה שלכם. אם אתם בעלי גינה קטנה ורוצים לעצב את הגינה שלכם בצורה הנכונה ביותר, צרו איתנו קשר ויחד, נעצב לכם את גינת החלומות שלכם.

אם אתם רוצם לקרוא עוד על איך לעצב את הגינה שלכם, לחצו כאן.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

עיצוב גינה יוקרתית

עיצוב גינה יוקרתית – דגשים מרכזים

עיצוב גינה יוקרתית הוא עניין שיש להתייחס אליו בכובד ראש כדי להשיג את התוצאה הרצויה. עיצוב הגינה הנכון יהפוך את הגינה שלכם למקום שכאילו נלקח