עיצוב גינות בשרון – 5 טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהן

עיצוב גינות בשרון

שתף את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

עיצוב גינות בשרון מומלץ שיתבצע על ידי אנשי מקצוע מומחים ומנוסים, כאלו שעיצבו עשרות גינות ועושים זאת במשך שנים רבות. עיצוב גינות בהוד השרון הוא אינו פרויקט שפשוט ניגשים אליו ומתחילים במלאכה, אלא זהו פרויקט המצריך תכנון וחשיבה מראש במטרה לוודא שהתוצאה הסופית אכן תהייה תואמת לחזון שעלה בראשכם טרם תחילת העבודה.

לא משנה אם החלטתם לשנס מותניים ולעצב את הגינה החדשה שלכם בעצמכם או שאתם מחליטים לשכור את שירותיהם של גננים מומלצים כאלה ואחרים, חשוב מאוד שתכירו את הטעויות הנפוצות ביותר שקורות בזמן עיצוב גינה, גם כדי שתמנעו מהן בעצמכם וגם כדי שתוכלו לשים עין על הגנן שלכם.

לאחר שכירת שירותיהם של אנשי האדמה, המטרה הראשית והסופית שלנו היא לספק לכם את גינת החלומות שלכם – זו שאתם חולמים עליה בלילות וזו שתגרום לכם לבלות שעות ממושכות בגינה וכדי לעשות זאת, אנו צריכים להימנע מטעויות. גלו 5 טעויות נפוצות בעיצוב גינה.

פוטנציאל צמיחת הצמחים

שימוש בסוגים שונים ומגוונים של צמחים, הוא זה שהופך את הגינה שלכם לחלקה צבעונית, יפה ומושכת. צמחים שונים יספקו לכם נוף שונה בעין, אתם יכולים לשתול צמחי תבלין ומאכל כמו למשל נענע וכוסברה וגם צמחי נוי כמו סחלב או רקפת שיספקו צבעים שונים ומעניינים לגינה שלכם.

טעות נפוצה של בעלי גינות היא שהם אינם יודעים מהו פוטנציאל הצמיחה של סוגי צמחים שונים והם בוחרים את צמחיית הגינה שלהם לפי טעם אישי ולא לפי פונקציונאליות והתאמה לגינה. כמובן שחשוב מאוד להכניס פן של טעם אישי לגינה שלכם והצמחים הנבחרים חייבים להיות לטעמכם אך חשוב יותר לבחור את הצמחים הנכונים.

אדריכלי הנוף של אנשי האדמה יספקו שירות עיצוב גינה ברמת השרון לפי פרמטרים קבועים מראש הלוקחים בחשבון את האזור הגיאוגרפי, סוג האדמה, צורת ומבנה הגינה ועוד. לפי פרמטרים אלו ולפי הטעם האישי והחזון שלכם, אדריכלי הנוף שלנו יבחרו יחד איתכם את הצמחייה המתאימה ביותר לגינה החדשה.

עיצוב גינות בשרון

זמן הגיזום

רוב בעלי הגינות לא מודעים לכך אך גיזום וכריתת עצים יש לעשות במועדים מסוימים וספציפיים וזאת במטרה לא לפגוע בצמיחתו הטבעית של העץ כמו גם בתפוקתו. גיזום באופן ובזמן הלא נכון עלול לפגוע אנושות בעץ ולכן חשוב מאוד לדעת איך לעשות זאת בצורה נכונה.

במידה ואתם מעוניינים לעצב מחדש את הגינה שלכם, חשוב שתכירו את הדרך הנכונה לביצוע גיזום וחשוב לא פחות – את הזמן המתאים לכך. הגננים המנוסים של אנשי האדמה עומדים לרשותכם למתן עצות וטיפים לגיזום נכון. הגננים יבצעו גיזום מקצועי ואפקטיבי שיבטיח שהעץ שלכם לא ייפגע ויוכל להמשיך לגדול ולספק את תפוקתו כפי שהטבע מייעד לו.

עונות השנה

עונות השנה מביאות איתן בשורות חדשות – בין אם זו שמש יוקדת בקיץ או גשמי ברכה בחורף, נשירת העלים בסתיו או פריחת הפרחים באביב. פרחים וצמחים עונתיים יכולים להכניס לגינה שלכם צבע ואור בעונות הרלוונטיות אך בעונות היובש שלהם – צמחים אלו יכולים להוות מטרד ויזואלי ולהרוס את הנוף היפה שנפרש מול עיניכם בכל יום ויום.

בחירה בפרחים וצמחים רב עונתיים היא הבחירה המושכלת ביותר – כך תקבלו את המירב מהגינה שלכם לאורך כל ימות השנה. שירות עיצוב גינות בשרון של אנשי האדמה כולל בתוכו עזרה בבחירת הצמחייה המתאימה ביותר לגינה שלכם כדי שתוכלו ליהנות ממנה בכל עונות השנה.    

עצים מלכלכים

סעיף זו יכול להציג טעות שתהווה את הבעיה הגדולה ביותר בקרב בעלי גינות מסוימים והחלק השני של בעלי הגינות, לא יראה בכך בעיה וטעות כלל וכלל. בחירת סוג הצמחייה היא קריטית כפי שכבר הדגשנו והעצים שמעטרים את הגינה שלכם הם מושכי תשומת לב עיקריים בכל הנוגע לעיצוב הגינה.

עצים שונים משאירים לכלוך שונה – בין אם אלו עלים בלבד, עלים ופרי או רק הפרי. לנקות אחר הלכלוך שהעצים שלכם משאירים הוא עניין בלתי נמנע, אך סוג העצים בהחלט יכול להשפיע על כמות הלכלוך שיהיה עליכם לנקות.

עץ אורן למשל, על כל תתי סוגיו, הוא אחד מסוגי העצים המלכלכים ביותר – אצטרובלים, שרף דביק, עמידות חלשה בתנאי חורף ועוד, הם רק חלק קטן מהלכלוך שעץ זה משאיר אחריו ובשל כך לא תראו אותו בהרבה גינות ביתיות. במידה ואתם מעוניינים בעץ יפה שאינו משאיר לכלוך, לכו על עץ מלאכותי, אבל בינינו – זה ממש לא אותו הדבר.

עיצוב גינות בשרון צריך לכלול בתוכו בחירת עצים לפי רצונם של בעלי הגינה – אם הלכלוך הוא לא בעיה, אפשר ללכת על סוגי עצים מסוימים שאומנם ילכלכו אך יתנו תקופת פרי טובה או פשוט יהפכו את הגינה שלכם ליפה הרבה יותר. אדריכלי הנוף של אנשי האדמה יתאימו במדויק את סוג העץ הנכון לגינה שלכם – בין אם מבחינת טעם אישי ובין אם מבחינת לכלוך.

עיצוב גינות בשרון

שכירת שירותיהם של אנשי מקצוע

כמו בכל תחום בחיים, כולנו צריכים להכיר את המגבלות שלנו. נכון, תמיד אפשר ללמוד כל תחום ולהתמקצע בכל נושא ובכל שדה עיסוק אך לעיתים רבות, כמות הזמן שתידרש ללמוד ולהתמקצע בתחומים מסוימים היא רבה ולכן כדאי לשקול את שכירת שירותיהם של אנשי מקצוע לביצוע עבודות מסוימות.

עיצוב גינות בשרון ובכל מקום אחר, למען האמת, רצוי שיתבצע על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים וזאת במטרה שתקבלו את גינת החלומות שלכם שבה תבלו את המשך חייכם בהנאה. אנשי האדמה מציעים את שירותיהם של גננים מקצועיים שבאמתחתם שנים רבות של ניסיון ועיצוב גינות שונות ומגוונות וגם את שירותיהם של אדריכלי נוף יצירתיים שאמונים על הפיכת החזון שלכם לעניין מוחשי.

עיצוב גינות בשרון עושים רק עם אנשי האדמה

עיצוב גינה והקמת גינות – תחום מומחיות מרכזי של אנשי האדמה שהופך כל גינה משעממת ובנאלית לגינה הלקוחה ממגזינים וסרטים. במהלך שנות עבודתנו, זכינו לקחת חלק במספר פרויקטים של עיצוב גינות בשרון ובשאר אזורי הפעילות שלנו שנתנו לנו לא רק ניסיון חשוב אך גם הנאה מרובה.

בחירה באנשי האדמה תבטיח לכם עבודה עם אנשי המקצוע הטובים והאדיבים ביותר, אלו שכיף ללמוד מהם ועוד יותר כיף לעבוד יחד איתם. נשמע טוב? צרו איתנו קשר ובואו נתחיל לעבוד!

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך: