גיזום וכריתת עצים

שיח שגדל פרא? עץ פגוע שעומד ליפול ומהווה סכנה? צמח שמפריע לנוף? בכל אלה ואחרים אנו מטפלים, גוזמים וכורתים בעת הצורך.

שיח שגדל פרא? עץ פגוע שעומד ליפול ומהווה סכנה? צמח שמפריע לנוף? בכל אלה ואחרים אנו מטפלים, גוזמים וכורתים בעת הצורך. כמו בכל הליך שקשור לגינה או לחצר שלכם, אתם זקוקים לאנשי המקצוע הטובים ביותר, שיודעים מה צריך לעשות בכל סיטואציה – מתוכננת או לא.

חשוב לדעת! פעולת הכריתה חייבת להתבצע בזהירות ובמקצועיות, שכן היא עלולה לסכן את הסביבה. אנו מספקים שירותי כריתה מקצועיים שיגרמו לגינה שלכם להיות בריאה ומטופחת וללא סיכונים מיותרים!

לנו ב"אנשי האדמה" יש את כל הידע והכלים הנדרשים עבור כל עבודה ובצורה הכי פשוטה – אצלנו תמיד תשמעו "כן", בין אם זו כריתה מסובכת או גיזום מאסיבי. כי כשאתם מרוצים – אנחנו מרוצים.

למה כדאי לכם לעבוד איתנו?

מחיר הוגן

פתרונות יצירתיים

אצלנו הכל אפשרי!

ממליצים

גיזום עצים

גיזום עצים דורש מומחיות של ממש, לצד מיומנויות גבוהות, היכרות וניסיון בתחום הגינון, בדגש על גידול עצים, כלים מתאימים לעבודה בגובה, כמו גם הכשרה ורישיונות מתאימים ולכן זו עבודה שלא מתאימה לכל גנן.

אז איך ניגשים לתהליך גיזום עצים? מתי אפשר לגזום ומהי הדרך הנכונה לעשות את זה?

גיזום עצים בשלוש שיטות שונות

קיימות 3 שיטות עיקריות להגיע לצמרת העץ לצורך גיזום עצים:

  • הגעה לגובה הצמרת על גבי מנוף, מאפשרת גיזום עדין ומדויק
  • הגעה אל הצמרת בעזרת סולם – מתאימה לעצים נמוכים יחסית, או כאלה שאין גישה אליהם עם מנוף
  • הגעה לצמרת העץ באמצעות טיפוס – זוהי שיטה נפוצה במיוחד המצריכה ציוד מיוחד, עבודה עדינה וזהירות רבה, כדי לא לסכן את שלמות העץ

גיזום עצים בעונה המתאימה

העונה המתאימה לגיזום עצים תלויה למעשה בסוג העץ.

לכל סוג של עצים יש עונות אחרות בהן הכי מתאים לגזום אותם, בין אם בגלל עונת הפריחה, או תנובת הפירות שלו ובין אם בשל הצורך להגן על העץ מפני מזיקים הנפוצים בעונות מסוימות בלבד.

גישה נוספת לבחירה של עונה מתאימה לגיזום, מתייחסת למטרת הגיזום – האם הגיזום נועד להגדיל את תנובת הפרי, או להגדיל את חופת העץ, או כדי למנוע קריסה של ענפים בחורף? לכל מטרה כזו יש עונה מתאימה משלה.

תדירות הגיזום גם היא משתנה לפי סוג העץ ולכן חשוב להיעזר בבעל מקצוע שיש לו את המומחיות הדרושה, כמו גם ידע רחב מאוד בתחום.

תקנות גיזום עצים בישראל

בישראל ישנם חוקים המגינים על העצים. בין היתר כוללים חוקים אלה איסור על כריתת עצים ללא אישור ואף איסור על גיזום יתר. עבירה על התקנות עלולה לגרור קנסות כבדים, גם אם העצים נמצאים בגינה הפרטית שלכם ולכן חשוב להקפיד על עבודה חוקית ומסודרת.

איך מוצאים גוזם עצים מקצועי?

גוזם עצים מקצועי הוא אדם בעל הכשרה מתאימה, ניסיון עשיר וידע נרחב, אשר יכול להציג בפניכם תעודות של הכשרות רשמיות – תעודת גוזם מומחה של משרד החקלאות לצד אישור לגיזום עצים בגובה של משרד התמ"ת.

חשוב גם לבדוק כי בעל המקצוע שלכם מחזיק ביטוחים רלוונטיים, כמו ביטוח עבור עצמו, עבור העובדים שלו, ביטוח צד ג' ועוד ואף פועל בהתאם לתקנות הגיזום בישראל.

 

גיזום עצים מחיר

מחיר גיזום עצים עשוי להשתנות בהתאם לגובה העץ, כמות הגזם, כמות העובדים הדרושה, סוג העץ, רמת נוחות הגישה אל העץ, האם צריך לשכור מנוף לצורך הגיזום ועוד.

משום כך, אם אתם מבקשים הצעת מחיר, יש לבקש מבעלי המקצוע להגיע אליכם לפני מתן הצעת מחיר.

מי מפנה את הגזם?

פינוי הגזם יכול להתבצע על ידי מי שגזם עבורכם את העץ, אך חשוב לדעת כי בכל מקרה, פינוי חוקי ומסודר של הגזם נמצא באחריותכם הבלעדית ואם הגזם לא יפונה כראוי, אתם תיחשבו אחראים למחדל…

 ייתכן שיידרשו מכם תשלום נוסף עבור השירות, כמו גם על השכרת מכולה לפינוי פסולת – בהתאם לכמות הגזם, אבל כדאי לדאוג מבעוד מועד שיהיה מי שיפנה לכם את הגזם באופן מסודר, למקום המתאים.
עוד על החוקים של גיזום עצים – לינק

לסיכום

כפי שניתן לראות, גיזום עצים הוא תחום מורכב המצריך ידע, ניסיון, כלים, הכשרה מתאימה ועוד.

משום כך, אנחנו בחברת אנשיאדמה מקפידים על ביצוע עבודות גיזום באופן מתוכנן, מסודר, בטיחותי ויצירתי, כי חשוב לנו לשמור על שיקום גינה שלכם ולתת לכם תוצאות שיעשו אתכם מרוצים. מאוד.

צריכים גיזום לעצי הגינה, או לצמחים אחרים בגינה שלכם? צרו קשר וקבלו הצעה משתלמת!